شوت برگردون فوتبال دستی

شوت برگردون فوتبال دستی

این پست را برای دوستات هم بفرست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

شوت برگردون فوتبال دستی aerial shot  یک شوت نمایشی است، در بازی فوتبال دستی شوت ها و ضرباتی وجود دارد که معمولا بازیکنان فوتبال دستی از آن ها در بازی های دوستانه استفاده می کنند چرا که اینگونه ضربات ضمن زیبایی بصری که دارند میزان تسلط بازیکن را به ورزش فوتبال دستی  نشان می دهدند، باید گفت خود بازیکنان هم از زدن چنین شوت هایی لذت می برند. این ها شلیک هایی هستند که بینندگان بازی را نیز به وجد می آورند.

 

شوت آبگوشتی

 

یکی از این ضربات که اکثر کسانی که فوتبال دستی بازی کرده اند با آن خاطره دارند شوت هوایی است. ولی می توان گفت که بازیکنان حرفه ای از اینگونه ضربات در مسابقات حرفه ای استفاده نمی کنند و معمولا جنبه نمایشی دارند. درست مثل برخی از تکنیک های فوتبال مانند پله (فنی است که توپ را از بالای سر بازیکن مقابل عبور می دهند و در اصطلاح دریبل انجام می دهند) که به ندرت دیده شده بازیکنی در مسابقه رسمی از آن استفاده کند.

شوت برگردون فوتبال دستی را چگونه بزنیم؟

لازم به ذکر است که این شوت در همه میز ها کاربرد داشته باشد. چرا که  در این حرکت باید دو آدمک با یکدیگر همکاری کنند یعنی دروازبان باید توپ را به پشت پای یکی از آدمک های میله دوتایی برساند باید گفت که این قابلیت در همه میز ها وجود ندارد. حالا باید ببینیم چطور بدون اینکه از دستانمان استفاده کنیم به وسیله آدمک ها توپ را به هوا بلند کنیم و آماده شلیک شویم.

شوت برگردون

ابتدا توپ را میان آدمک دروازه و یکی از آدمک های مدافع قرار می دهیم ،سپس با ضربه ای که همزمان با هر دو آدمک به توپ وارد کنیم.

توپ به هوا بلند خواهد شد، به طوری که نیمی از توپ روی پای دروازه بان شما و نیم دیگر آن پشت پای مدافع شما است در این مرحله خیلی با احتیاط باید نیم دیگر توپ را از روی پای آدمک دروازه بان به پشت پای آدمک مدافع انتقال دهید.

باید سعی کنید تعادل توپ پشت آدمک حفظ شود به این خاطر که توپ از طرفین آدمک سقوط نکند ،حالا شما آماده شلیک هستید.

شوت قیچی

ولی قبل از رول کردن دسته فوتبال دستی و پرتاب توپ اول باید زاویه را محاسبه کنید درست مثل اینکه سربازی می خواهد گلوله توپ را بعد از تنظیم روی هدف شلیک کند.

برگردون

جالب اینجاست که در برخی فوتبال دستی های اصولی و حرفه ای امروز، زدن شوت برگردون فوتبال دستی بدون اینکه از دستانمان برای قرار دادن توپ به پشت آدمک استفاده کنیم امکان پذیر است و از نظر قوانین فوتبال دستی نیز خطا محسوب نمی شود و شما با تمرین قادر خواهید بود این تکنیک زیبا را به اجرا بگذارید.

همین الان عضو خبرنامه کوتاراه شو

برای بدست آوردن جدید‌ترین اخبار و سمابقات و یه عالمه تخفیف خوب

مطالب مرتبط

فوتبال-دستی-به-انگلیسی
مجله کوتاراه

فوتبال دستی به انگلیسی

کلمه فوتبال دستی به انگلیسی table soccer به معنای فوتبال روی میز می باشد. فوتبال انگلیسی آنچه مسلم است فوتبال دستی قبل از سال 1920 تولید شده است، در آن سال ها فوتبال

فوتبال دستی شیشه ای
مجله کوتاراه

فوتبال دستی شیشه ای

به آن دسته از میزهای فوتبال دستی که در بدنه،کف زمین بازی و سایر قطعات آنها شیشه یا تلق های شیشه مانند، بکار رفته است فوتبال دستی شیشه ای می گوییم. میز های

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا