توپ فوتبال دستی

این پست را برای دوستات هم بفرست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

یکی از پارامترهای موثر روی بازی شما، توپ است. این روزها در بازار تعداد کثیری از توپ های فوتبال دستی وجود دارد که هر کدام سبک بازی و جنس متفاوتی دارند.

انتخاب توپ مناسب

یک توپ خوب توپی است که نه انقدر نرم باشد که سرعت بازی را کند و نه آنقدر سفت که از زیر پای آدمک فرار کند. توپ های با کیفیت پایین تر معمولا از پلاستیک فشرده ساخته می شود که باعث سفتی بیش از حد آن می شود. این توپ ها معمولا برای میزهای خانگی و حتی فوتبال دستی کودکان برای تفریح و سرگرمی استفاده می شود. توپ های غیر حرفه ای اندازه، شکل، طرح و جنس متفاوتی دارند که هر کدام خصوصیت خاص خود را دارند.

احتمالا همه ی ما حداقل برای یک بار با این توپ ها بازی کرده و متوجه انواع خاص آن شده باشیم. اما در توپ های حرفه ای با کیفیت بالاتر، تولید کنندگان از ترکیبی از چوب پنبه و پلاستیک استفاده می کنند که باعث کیفیت حداکثری توپ می شود. همان طور که در بالا گفتیم این توپ نه آنقدر سفت و نه آنقدر نرم هستند.

تولید کنندگان توپ فوتبال دستی

تولید کنندگان میزهای فوتبال دستی حرفه ای هر کدام برای میزهای تولیدی خود یک توپ خاص تولید می کنند که آن متناسب با تمامی اجزای تشکیل دهنده ی میز خود، حداکثر کار آمدی را دارند. به طوری که اگر ما توپ یک میز را در میز دیگری به کار بگیرید متوجه خواهید شد که بازدهی آن کمتر شده است. در توپ های با کیفیت نوع خاصی از طراحی به کار رفته است.

به طوری که روی آن ها پرزهایی وجود دارد که به شما این امکان را می دهد توپ را بین آدمک ها به راحتی حرکت دهید و به اصطلاح توپ به آدمک ها چسبیده است. اما همچنین متراکم بودن آن سرعت بالایی به بازی شما می دهد و این سرعت باعث می شود که هنگام برخورد توپ با دیواره ها صدای بیشتری تولید شود. که از نظربعضی بازیکن های حرفه ای این صدا زیبا است و حس خاصی هنگام بازی به شما و حتی اطرافیانتان می دهد.

البته باید اضافه کنم که همان طور که تولیدکنندگان میزهای فوتبال دستی، میزها، توپ ها،‌ قطعات و لوازم جانبی متفاوتی دارند حتی صدای برخورد توپ آن ها هم متفاوت است.  هر میز صدای مختص خود را دارد.

 

توپ فوتبال دستی حرفه ای

از توپ های با کیفیت میتوان به توپ فایربال،تورنادو، بنزینی ، لئون هارت، گارلاندو، و روبرتو اسپرت اشاره کرد.

توپ های معمولی

این توپ ها معمولا برای میزهای خانگی و  فوتبال دستی کودکان برای تفریح و سرگرمی استفاده می شود. توپ های غیر حرفه ای اندازه، شکل، طرح و جنس متفاوتی دارند که هر کدام خصوصیت خاص خود را دارند.

احتمالا شما با مدل های مختلفی از این توپ ها بازی کرده اید ولی متوجه تفاوت آن ها نشده اید.

همین الان عضو خبرنامه کوتاراه شو

برای بدست آوردن جدید‌ترین اخبار و سمابقات و یه عالمه تخفیف خوب

مطالب مرتبط

فوتبال-دستی-به-انگلیسی
مجله کوتاراه

فوتبال دستی به انگلیسی

کلمه فوتبال دستی به انگلیسی table soccer به معنای فوتبال روی میز می باشد. فوتبال انگلیسی آنچه مسلم است فوتبال دستی قبل از سال 1920 تولید شده است، در آن سال ها فوتبال

فوتبال دستی شیشه ای
مجله کوتاراه

فوتبال دستی شیشه ای

به آن دسته از میزهای فوتبال دستی که در بدنه،کف زمین بازی و سایر قطعات آنها شیشه یا تلق های شیشه مانند، بکار رفته است فوتبال دستی شیشه ای می گوییم. میز های

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا