ذفاع در فوتبال دستی

این پست را برای دوستات هم بفرست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دفاع در فوتبال دستی روش های متنوعی دارد و بازیکنان فوتبال دستی از سبک های مختلفی استفاده می کنند و حتی برخی از بازیکنان سبک منحصر به فردی در آن دارند.

همانطور که ضربات حمله و شوت ها انواع مختلفی دارند مدل های دفاع کردن مقابل این ضربات هم سبک های گوناگونی دارد. به طور مثال شما نمی توانید همان سیستم دفاعی که مقابل شوت زیر پا جلو می گیرید را مقابل یک شوت چپ کشی خوب هم بگیرید.

 

 

به همین خاطر است که بسیاری از بازیکنان فوتبال دستی مدافعان خوبی در مقال یک نوع ضربه یا شوت خاص هستند ولی زمانی که با بازیکنی که شوت های متفاوتی دارد روبرو می شوند ،شما حس می کنید که دفاع آنها ضعیف شده است. این دسته از بازیکنان تنها یک نوع دفاع را آموخته اند.

 

اصول اولیه دفاع در فوتبال دستی

بار ها با این صحنه مواجه شده ایم افرادی که برای اولین بار فوتبال دستی بازی می کنند هیچ تصوری از دفاع کردن ندارند ،آنها یا خیلی بی حرکت می ایستند و یا اینکه دو میله ای که در اختیار دارند را بی هدف حرکت می دهند، دلیل این امر این است که آنها اصول اولیه دفاع کردن را نمیدانند.

هنگام دفاع کردن دو نکته مهم را نباید فراموش کنید؛

1-آدمک های شما نباید پشت سر هم قرار بگیرند چرا که فضای بیشتری از دروازه را تحت حریف قرار می دهید، بهتر است آدمک دروازبان شما با آدمک مدافع کمی از هم فاصله بگیرند.

 

فوتبال دستی دفاع

 

2-هیچگاه موقع دفاع کردن آدمک های خود را کاملا بی حرکت نگه ندارید ،سعی کنید آنها را در حالتی فعال نگه دارید و در اصطلاح آدمک ها را بازی بدهید و با حرکت دادن آنها به حریفتان اجازه ندهید به سادگی تصمیم بگیرد که کدام نقطه را مورد هدف قرار دهد.

شما همانطور که برای یادگیری شوت ها تمرین می کنید باید برای دفاع کردن نیز تمرین کنید و وقت بگذارید.

 

همین الان عضو خبرنامه کوتاراه شو

برای بدست آوردن جدید‌ترین اخبار و سمابقات و یه عالمه تخفیف خوب

مطالب مرتبط

فوتبال-دستی-به-انگلیسی
مجله کوتاراه

فوتبال دستی به انگلیسی

کلمه فوتبال دستی به انگلیسی table soccer به معنای فوتبال روی میز می باشد. فوتبال انگلیسی آنچه مسلم است فوتبال دستی قبل از سال 1920 تولید شده است، در آن سال ها فوتبال

فوتبال دستی شیشه ای
مجله کوتاراه

فوتبال دستی شیشه ای

به آن دسته از میزهای فوتبال دستی که در بدنه،کف زمین بازی و سایر قطعات آنها شیشه یا تلق های شیشه مانند، بکار رفته است فوتبال دستی شیشه ای می گوییم. میز های

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا