پاس فوتبال دستی (دریافت و کنترل)

دریافت و کنترل و پاس فوتبال دستی

این پست را برای دوستات هم بفرست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

شما هر چقدر هم در ،رد کردن پاس مهارت داشته باشید اگر نتوانید توپ را به درستی دریافت کنید ،می توان گفت که هنوز پاس دادن را یاد نگرفته اید. چرا که گرفتن توپ با بازیکنان مهاجم تکمیل کننده فرآیند پاس در فوتبال دستی است.

پشت پای آدمک ها در میزهای حرفه ای فوتبال دستی طوری طراحی شده که بتواند توپهای با سرعت بالا را نیز کنترل کند یا اصطلاحا توپ به پشت پای آدمک بچسبد.

 

دریافت و کنترل و پاس فوتبال دستی

تصویر بالا برجستگی های پشت پای آدمک را برای کنترل توپ را نشان می دهد

 

شما وقتی توپ فوتبال دستی را از میان آدمک های میله 5حریف عبور دادید میتوان گفت که 50درصد کار را انجام داده اید ،در اینجا دو احتمال وجود دارد؛

1.اینکه توپ به پشت بازیکن خودی برخورد کند.

2.دوم اینکه توپ از آدمک دریافت کننده نیز عبور کند و به منطقه دفاعی حریفتان برسد ،در این صورت دیگر شما مالک توپ نیستید.

حالا بیاید مورد اول را برسی کنیم؛

توپ پشت آدمک شما را لمس کرده ولی شما نتوانستید آن را کنترل کنید و مالکیت آن را از دست داده اید، در این صورت حریف شما مالکیت توپ را در اختیار خواهد گرفت و شما موقعیت را از دست می دهید.

 

دریافت و کنترل و پاس فوتبال دستی

دریافت نادرست

چگونه برای پاس در فوتبال دستی اقدام کنیم؟

برای دریافت پاس در فوتبال دستی باید آدمک را کمی به عقب خم کنیم به طوری که پای آدمک به جلو مایل شود و زاویه ای حدود 35تا40 درجه تشکیل دهد ،این زاویه ایجاد تکیه گاهی برای توپ شما خواهد کرد و موجب چسبیدن توپ به پشت آدمک خواهد شد و چنانچه توپ به عقب برگردد. نیز قابل کنترل می باشد و می توان با حرکت زیر پاعقب مانع از فرار توپ شد. بازیکنی در گرفتن پاس موفق خواهد بود که همیشه آماده برگشت توپ باشد و با عکس العمل سریع خود مانع از دور شدن توپ از زیر پای آدمک شود و اولین حرکت را بایستی در تمرینات مدنظر قرار داد.

 

دریافت و کنترل و پاس فوتبال دستی

دریافت صحیح توپ

آمادگی دائمی برای دریافت پاس در فوتبال دستی داشته باشید. شما به عنوان یک بازیکن کامل باید بتوانید غیر از مواقع پاس نیز توپ هایی که سرگردان هستند را نیز به کنترل خود در بیاورید.

به طور مثال : وقتی ضربه ای محکم به دیواره دفاعی شما برخورد می کند و توپ با سرعت بر می گردد شما میتوانید برگشت آن را با همان روش دریافت پاس ،مهار کرده و توپ را در اختیار بگیرید.

همین الان عضو خبرنامه کوتاراه شو

برای بدست آوردن جدید‌ترین اخبار و سمابقات و یه عالمه تخفیف خوب

مطالب مرتبط

فوتبال-دستی-به-انگلیسی
مجله کوتاراه

فوتبال دستی به انگلیسی

کلمه فوتبال دستی به انگلیسی table soccer به معنای فوتبال روی میز می باشد. فوتبال انگلیسی آنچه مسلم است فوتبال دستی قبل از سال 1920 تولید شده است، در آن سال ها فوتبال

فوتبال دستی شیشه ای
مجله کوتاراه

فوتبال دستی شیشه ای

به آن دسته از میزهای فوتبال دستی که در بدنه،کف زمین بازی و سایر قطعات آنها شیشه یا تلق های شیشه مانند، بکار رفته است فوتبال دستی شیشه ای می گوییم. میز های

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا