سبک های مختلف فوتبال دستی

فوتبال دستی

این پست را برای دوستات هم بفرست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

اگر شما متن تاریخچه فوتبال دستی را خوانده باشید متوجه خواهید شد که این رشته جذاب در انگلیس و اوایل 1920 اختراع شد ،هر چند که در این 100 ساله اخیر این رشته در هر منطقه به طوری خود را به تکامل رسانده است و این تکامل همواره بسته به امکانات خاص هر منطقه از جمله چوب مورد نیاز و منابع دیگر بوده تا میزی منحصر به فرد از لحاظ فیزیکی و عملکرد تولید شود که به مرور زمان این شکل فیزیکی میز روی نحوه خود بازی نیز تاثیر گذار بوده و باعث ایجاد استراتژی هاب مختلف روی هر میز شده است. در این میز بر خلاف دیگر میز ها تقریبا تمام فنون فوتبال دستی را می توان در آن پیاده کرد. این امر موجب ایجاد سبک های مختلف فوتبال دستی شده است.

در این جا ما اطلاعاتی درباره سبک های مختلف فوتبال دستی و مشخصات میزهای آن ها به شما می دهیم.

 

سبک های مختلف فوتبال دستی

سبک فوتبال دستی امریکایی

میزهای امریکایی به سرعت و بازی فیزیکی معروف هستند. میز را ابتدا مانند اروپایی خود گونه هایی برآمده داشتند که باعث شده بود میله دروازه بان یک آدمک داشته باشد که به مرور زمان به حالت گوشه های صاف و میله دروازه بان با 3 آدمک تغییر شکل داد. این دو میز بر روی پاس و کنترل توپ متمرکز شده اند و از سرعت بالایی در برابر دیگر میز ها برخوردار هستند.

سبک فرانسوی

میز های فرانسوی معمولا دارای میله های {تلسکوبی} می باشند. به این ترتیب که میله های شما از طرف مقابل میز بیرون نمی زند و خطری حریفتان و یا افرادی که در کنار میز در حال تماشا هستند راتهدید نمی کند. آدمک های این میز از فلز و آلمینیوم و زمین آن از جنس موکت یا فرش مانندی بسیار نازک ساخته شده اند و به همین دلیل بازیکن بیشتر اوقات برای کنترل بهتر توپ آن را در حالت زیر پایی قرار می دهند.

 

سبک های مختلف فوتبال دستی

سبک آلمانی

میز های آلمانی دارای سبکی می باشند که چندین سال است از آن استفاده می کنند. آدمک هایی این میز از جنس پلاستیک می باشند و مستقیما به خود میله متصل می باشند. بعضی از میز های آلمانی حتی در محصول خود ماسه شیشه استفاده می کنند که باعث می شود توپ خیلی روان روی آن حرکت کند.

سبک ایتالیایی

طراحی های ایتالیا بسیار خاص می باشد به طوری که هیچ کشور دیگری دارای چنین طراحی در میز های خود نیست. کف این سبک از میز ها معمولا از نوعی شیشه می باشد و با آدمک های پلاستیکی و همینطور توپ پلاستیکی بازی را بسیار سریع می کند و تسلط شما بر روی توپ برای ضربه و یا پاس دادن را بسیار پایین می آورد.

آدمک های میز های ربرتو اسپرت و گارلاندو به میله فوتبال دستی پرس شده اند.

 

سبک های مختلف فوتبال دستی

 

در سال 2002 فدراسیون بین المللی فوتبال دستی { ITSF } تاسیس شد تا بتواند نحوه صحیح اجرای بازی ،برگزاری مسابقات ،برگزاری کلاس های مربی گری و داوری را در کل جهان واحد کند. آن ها با به رسمیت شناختن 5 سبک میز فوتبال دستی برای استفاده در تمامی تورنومنت های بین المللی شکل ثابتی به مسابقات خود دادند. میز های تایید شده توسط فدراسیون بین المللی فوتبال دستی  {ITSF} به شرح زیر هستند؛

1- میز های فوتبال دستی تورنادو و فایبربال {سبک امریکایی}

2-میز روز نگارت {جمهوری چک}

3-میز بنزینی {سبک فرانسوی}

4-میز لئونهارت {سبک المانی}

5-میز های روبرتو اسپرت و گارلاندو {سبک ایتالیایی}

همین الان عضو خبرنامه کوتاراه شو

برای بدست آوردن جدید‌ترین اخبار و سمابقات و یه عالمه تخفیف خوب

مطالب مرتبط

فوتبال-دستی-به-انگلیسی
مجله کوتاراه

فوتبال دستی به انگلیسی

کلمه فوتبال دستی به انگلیسی table soccer به معنای فوتبال روی میز می باشد. فوتبال انگلیسی آنچه مسلم است فوتبال دستی قبل از سال 1920 تولید شده است، در آن سال ها فوتبال

فوتبال دستی شیشه ای
مجله کوتاراه

فوتبال دستی شیشه ای

به آن دسته از میزهای فوتبال دستی که در بدنه،کف زمین بازی و سایر قطعات آنها شیشه یا تلق های شیشه مانند، بکار رفته است فوتبال دستی شیشه ای می گوییم. میز های

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا