چرخاندن میله فوتبال دستی

چرخاندن میله

این پست را برای دوستات هم بفرست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

چرخاندن میله های فوتبال دستی غیر قانونی است، چرخش میله بیش از 360 درجه یعنی بیش از یک دور کامل خطا محسوب می شود ،البته امکان دارد شما 360 درجه بچرخانید و ضربه شما خطا محسوب شود و این در صورتی است که پای آدمک شما قبل از چرخش با توپ برخورد کند.

اکثر کسانی که با ما صحبت می کنند اولین سوالی که می پرسند این است که چرخاندن میله خطاست؟ و یا چرخش آدمک ها غیر قانونی است؟

 

چرخاندن

 

وقتی با آن ها صحبت می کنیم متوجه می شویم که در کودکی فوتبال دستی بازی کرده اند و می گویند: در کودکی وقتی بازی می کردیم می نشستیم روی زمین و میله ها را می چرخانیدیم ،پس در بازی مدرن فوتبال دستی چرخش نداریم؟ پاسخ ما به این افراد این خواهد بود: شما اگر در یک دورهمی می خواهید فوتبال دستی بازی کنید و یا هر چند ماه یک بار بصورت تفریحی بازی می کنید اشکالی ندارد ،ولی برای اینکه لذت بیشتری از بازی فوتبال دستی ببرید. بهتر است که یادگیری اصولی آن را بیاموزید.

چرا نباید میله فوتبال دستی را بچرخانیم (چرخاندن میله) :

بسیاری از مردم تصوری از اصول این بازی ندارند همین که پشت میز فوتبال دستی قرار می گیرند شروع به چرخاندن میله ها و در واقع چرخاندن آدمک های فوتبال دستی می کنند. آن ها بر این باورند، کسی که سریع تر و پشت سرهم بتواند میله ها را بچرخاند شانس گل زنی او نیز بالاتر می رود ،به هیمن خاطر با تمام توان شروع به چرخاندن میله ها می کنند. حتما شما هم با چنین صحنه هایی مواجه شده اید که فرد بدون اینکه توجهی به توپ داشته باشد همینطور بدون هدف به چرخاندن میله ها ادامه می دهد ،حتی اگر توپ در قسمت دیگری از زمین باشد.

 

فوتبال دستی

 

وقتی شما بصورت دو نفره یا در اصطلاح دو به دو مشغول بازی هستید،اگر هم تیمی شما از قسمت دفاعی زمین به سمت دروازه حریف شوت کند و شما در ‌‌‌‌‌‌‌حال چرخاندن و گردش آدمک های تحت اختیار خود باشید این امکان وجود دارد که ضربه بازیکن خودی را مسدود کنید و یا اینکه توپ بعد از برخورد با آدمک شما به عقب برگردد و رقیب شما را صاحب موقعیت گلزنی کند. چرخاندن در فوتبال دستی از نظر قانونی خطا به حساب می آید و همچنین این عادت غلط مانع پیشرفت بازی شما می شود.

foosball

 

پس اگر تاکنون با این روش بازی می کردید دیگر آن را فراموش کنید. ما کودکان را آزاد می گذاریم تا با چرخاندن میله ها از بازی فوتبال دستی لذت ببرند.{درست مثل کودکی خودمان}چرا که آن ها از نظر حرکتی و عضلانی آماده یادگیری اصول فوتبال دستی نشده اند.

همین الان عضو خبرنامه کوتاراه شو

برای بدست آوردن جدید‌ترین اخبار و سمابقات و یه عالمه تخفیف خوب

مطالب مرتبط

فوتبال-دستی-به-انگلیسی
مجله کوتاراه

فوتبال دستی به انگلیسی

کلمه فوتبال دستی به انگلیسی table soccer به معنای فوتبال روی میز می باشد. فوتبال انگلیسی آنچه مسلم است فوتبال دستی قبل از سال 1920 تولید شده است، در آن سال ها فوتبال

فوتبال دستی شیشه ای
مجله کوتاراه

فوتبال دستی شیشه ای

به آن دسته از میزهای فوتبال دستی که در بدنه،کف زمین بازی و سایر قطعات آنها شیشه یا تلق های شیشه مانند، بکار رفته است فوتبال دستی شیشه ای می گوییم. میز های

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا