ضربات اریب در فوتبال دستی

این پست را برای دوستات هم بفرست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

ضربات اوریب در فوتبال دستی یکی از وسلیه هایی که در بازی باعث رد و بدل شدن گل های زیادی می شود که بعضی از این ضربات اریب بصورت تصادفی کج شده و درون دروازه قرار میگیرند و برخی دیگر با اراده بازیکن اوریب یا کج زده می شوند.

بعضی از افراد ضربات اریب در فوتبال دستی و گل هایی که به این صورت زده می شود را ضربات تصادفی یا در اصطلاح ضربات شانسی می نامند در حالی که همیشه اینطور نیست و گاهی بازیکنان بطور عمد از اینگونه از ضربات استفاده می کنند.

مطمئنا بازیکنان فوتبال دستی هر چه با تجربه تر و ماهرتر شوند به همان میزان، ضربات آنها ارادی تر می شود یعنی می توانند توپ را بصورت ارادی با زاویه  و کج به سمت دروازه حریف شلیک  کنند.

 

ضربات اریب در فوتبال دستی

شوت‌های اریب در فوتبال دستی

 

در این فن شما می توانید  برای مثال در ضربه چپ کش اگر قصد دارید آخرین نقطه دروازه را هدف قرار دهید لازم نیست مانند شوت های مستقیم آدمک خود را تا انتها بکشید و سپس به آن ضربه وارد کنید. در تکنیک اوریب شما قادر خواهید بود که از نقطه وسط دروازه توپ را به آخرین قسمت دروازه حریف هدایت کنید.

آیا حرفه ای های رشته فوتبال دستی این ضربه را پیشنهاد می کنند یا خیر ؟

نظرات زیادی وجود دارد که این شوت می تواند مفید واقع شود یا خیر ،زیرا این شوت نیز مزایا و معایبی دارد که در جای خود مورد بحث قرار خواهیم داد.

ما توصیه می کنیم این شوت را یاد بگیرید چرا که می تواند در مواقعی از بازی به کمک شما بیاید و می توانید از این تکنیک در مناطق مختلف زمین بازی استفاده کنید.

 

مزایای استفاده از ضربات اریب در فوتبال دستی

 

1-به دلیل زودتر آزاد شدن به سمت گل می تواند ضربه سریعی باشد.

2-چون نقاط فرود توپ در ضربات اریب در فوتبال دستی نسبت به شوت های مستقیم با یکدیگر فرق دارند کار را برای مدافع بسیار مشکل می کند.

3-شما می توانید با حرکت کمتر آدمک خود ،به نقطه دلخواه دسترسی پیدا کنید.

 

ضربات اریب در فوتبال دستی

معایب استفاده از ضربه اریب در فوتبال دستی

معایب ضربات اریب در فوتبال دستی را بخوانید:

1-اگر عادت کرده باشید تنها به این صورت ضربه بزنید شما قادر نخواهید بود تمام نقاط را هدف قرار دهید و کار را برای مدافع راحت تر کرده اید.

2-درصد بالایی از شوت های شما بیش از حد اریب خواهد شد و به دیوار کنار برخورد می کند.

3-قابل حدس و دفاع توسط بازیکنان با تجربه

4-زمانی که شما به زدن این مدل شوت عادت کنید ،بسیار مشکل خواهد بود که آن را کنار بگذارید.

5-با این روش شما نمی توانید ضربه پشت آدمک ( آدمک مرده) را به ثمر برسانید.

 

فوتبال دستی

نحوه اجرای شوت اریب فوتبال دستی

در مرحله اول شما می بایست توپ را درست زیر میله و کنار آدمک خود قرار دهید به طوری که آدمک به عقب و جلو مایل نشود و و کاملا به صورت عمودی باشد یکی از حرکاتی که برخی  بازیکنان فوتبال دستی انجام می دهند این است که توپ را کمی عقب تر قرار می دهند و فکر می کنند این کار به آن ها قدرت و سرعت بیشتری می بخشد باید گفت که این نظریه کاملا اشتباه است. یکی از تمرین های شوت اوریب در فوتبال دستی این است که بعد از کاشتن توپ آن را به آرامی حرکت داده و سپس با آن نیمه ای از پای آدمک که نزدیک توپ قرار گرفته به مرکز توپ ضربه بزنید و آن را به سمت دروازه شلیک کنید. شما می توانید بعد از چندین اجرای آهسته سرعت خود را افزایش دهید.

شناسایی دفاع حریف

شما زمانی که میخواهید از میله دوتایی و یا میله سه تایی ضربه اوریب بزنید ، باید دفاع حریف را شناسایی کنید چرا که این ضربه مقابل بعضی از مدل های دفاعی موفق عمل میکند و مقابل برخی دفاع ها نیز کارایی ندارد.

حال اگر تشخیص شما اشتباه باشد احتمالا موقعیت و توپ را از دست خواهید داد.

همین الان عضو خبرنامه کوتاراه شو

برای بدست آوردن جدید‌ترین اخبار و سمابقات و یه عالمه تخفیف خوب

مطالب مرتبط

فوتبال-دستی-به-انگلیسی
مجله کوتاراه

فوتبال دستی به انگلیسی

کلمه فوتبال دستی به انگلیسی table soccer به معنای فوتبال روی میز می باشد. فوتبال انگلیسی آنچه مسلم است فوتبال دستی قبل از سال 1920 تولید شده است، در آن سال ها فوتبال

فوتبال دستی شیشه ای
مجله کوتاراه

فوتبال دستی شیشه ای

به آن دسته از میزهای فوتبال دستی که در بدنه،کف زمین بازی و سایر قطعات آنها شیشه یا تلق های شیشه مانند، بکار رفته است فوتبال دستی شیشه ای می گوییم. میز های

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا