میزهای فوتبال دستی

میز فایربال


میز فوتبال دستی فایربال fireball برای بازی حرفه ای و مسابقات ساخته شده است. این محصول امکان کنترل توپ بسیار بالا دارد و قطعات آن با کیفیت عالی ساخته شده است. تولید کنندگان گوشه های میز را شیب دار می کنند تا توپ در زمین بازی نمیرد. دو برند فایربال و تورنادو همواره رقیب یکدیگر این میز بنا به منظور رقابت با دیگر مارک مسابقات فوتبال دستی سبک آمریکایی ، یعنی تورنادو Tornado ساخته شده است.

میز فایربال مسابقه ای

fireball - TABLE s19

میز فایربال

این مدل فایربال برای بازی حرفه ای و مسابقات ساخته شده است.از مزیت های این مدل نسبت به دیگر مدل های فایربال میتوان به سنگینی آن اشاره کرد که هنگام بازی هیچگونه تکان یا یا لرزشی ندارد. خروجی توپ ها در این میز تنها از یک سمت است ولی در سایر مدل های فایر بال در هر سمت میز دو خروجی وجود دارد که در مجموع 4 خروجی می باشد.

کوتاراه | سایت تخصصی فوتبال دستی

جهت آموزش و عضویت در سایت کلیک کنید

آدمک

ادمک فایربال طرح متفاوتی با بقیه میزها دارد و به سبک کلاسیک است.

دسته

فایربال دارای میله های آنودایز سیاه می باشد.

چرتکه فایربال

چرتکه

چرتکه کلاسیک است و متعلق به میز فایربال است.

توپ

توپ زرد و کلاسیک و مورد تایید Itsf است و مورد استفاده فایربال است.

زمین

زمین در میزفوتبال دستی فایربال ضخیم 1 اینچ استحکام و بازی خوب را ارائه می دهد.

دروازه

دوازه در میز فوتبال دستی مقداری متفاوت هست که به صورت تخصصی بررسی می شوند.

انواع میز فایربال

میز فایربال دارای مدل های مختلفی از نظر نوع می باشد ، هرچند که کیفیت بازی در اکثر آنها تقریبا یکسان است ولی تفاوت هایی در شکل ظاهری آنها ، وزن، پایه ها ، و حتی توپ میزها وجود دارد و معمولا این تغییرات جزئی هستند و در چندین سال در تولیدات فوتبال دستی فایربال اعمال شده است. محصول فایربال Fireball از جمله میزهای سبک آمریکایی است و  با میزهای فوتبال دستی تورنادو Tornadoو واریورWarrior رقابت میکند. 

 فایربال حرفه ای است

میز فوتبال دستی فایربال یکی از حرفه ای ترین میزهای جهان به شمار می آید و همه ساله مسابقات متعددی در ایران و جهان بر روی آن برگزار می شود. فایربال در سال 2013 در مسابقات جام جهانی که در نانت فرانسه برگزار شد جایگزین میز تورنادو بود باید گفت که طرح آدمک های تورنادو و فایربال از نظر نوع بازی که از آنها گرفته می شود خیلی به هم شبیه هستند و به طور کلی سبک بازی روی هردوی آنها تقریبا یکسان است به همین خاطر بازیکنانی که روی میز فایربال بازی کرده اند وقتی با تورنادو نیز بازی میکنند متوجه این شباهت می شوند، شاید دلیل این امر این باشد که هردوی آنها فوتبال دستی های آمریکایی هستند.

طراحی فایربال

طراحی فایربال به گونه ای است که هم بازیکنان حرفه ای و هم تازه کارها از بازی روی این میز لذت می برند و بعلت سبک سرعتی که دارد هیجان بیشتری به بازی می‌بخشد ،حرکات و تکنیک ها نیز بر روی فایربال چشم نواز هستند به همین خاطر ، بازیکنان فوتبالدستی علاقه خاصی به این میز دارند.
میز فایربال ترکیبی از فلز ، چوب و پلاستیکی با مواد عالی تشکیل شده است و از نظر طراحی کاملا خوش ساخت و استاندارد است.

پایه های فایربال

پایه های میز فایربال فلزی هستند متناسب با بدنه اصلی ساخته شده و ضمن تحمل وزن میز مانع جابجایی بدنه در هنگام بازی می شود ، در نتیجه سلامت محصول را تضمین میکند ، چرا که لغزیدن و تکان های بیش از حد میزهای فوتبال دستی به مرور زمان میتواند به بدنه آن آسیب وارد کند.

پایه های تنظیم فایربال

درزیر پایه های اصلی میز فایربال ، محل نصب پایه های کوچکی از جنس پلاستیک فشرده وجود دارد که به وسیله پیچ‌هایی فلزی که به آنها متصل هستند به داخل پایه های اصلی یا همان ستونهای میز پیچ می شوند.همانطور که از نام پایه های تنظیم پیداست زمانی بکار میروند که سطحی که میز فوتبال دستی بر روی آن قرار گرفته تراز نباشد، در اینجا می بایست به وسیله پایه های تنظیم شیب میز را برطرف و سطح آن را تراز نمود.

بدنه فایربال

بدنه از چوب مرغوب و سطح آن ضد خش وضد آب می باشد درون دروازه های آن فلزی به شکل ورق کارگزاری شده و هنگام گل زدن صدای آن گوش فوتبالدستی بازان را نوازش می دهد.

میله های فایربال

میله هایی سبک ولی فوق‌العاده قوی و باحالت ارتجاعی که دارند، بازیکنان می توانند با خیال راحت وزن خود را به روی میله بیندازند.

 

میز طرح فایربال

 

توپ فایربال

فایربال به معنی توپ آتشین است، توپ نارنجی پرز دار فایربال ، توپی تو پر و نسبتا سنگین(در میان توپ های فوتبال دستی) واز نظر سرعتی یا تنبل بودن توپ ها ، جزو توپ های میانه به شمار می آید ، لازم به ذکر است که در محصولات شرکت تولیدی فایربال ،این توپ به رنگ قرمز نیز دیده شده است.

دسته فایربال

دسته های مشکی از جنس پلاستیک نرم است که با دست ورزشکاران سازگاری مناسبی دارد و به وسیله پین به میله فوتبال دستی بسته می شود.

پین فایربال

پین ها بست هایی هستند که آدمک های فوتبال دستی و دسته ها را به روی میله ها سوار میکنند.

پین کش فایربال

وسیله ایست که پین را از میله خارج میکند و برای تعویض پین، آدمک، ضربه گیر و یا دسته کاربرد دارد.

گل شمار فایربال

گل شمارهای میز فایربال که گیم شمار و تایم شمار ها را نیز در بر می گیرد ، می توان گفت بی نقص ترین گل شمار است و با توجه به مغناطیسی بودن و طراحی کامل تعداد چرتکه ها در نوع خود بینظیر است.

 آدمک های فایربال

بازیکنان فوتبال دستی می توانند بوسیله این آدمک های خوش ساخت همه ضرباتی که در فوتبال دستی استفاده می شود و مرسوم است اعم از ضربات قدیمی فوتبال دستی و یا تکنیک های مدرن آن را تجربه کنند.

بازگشت توپ در میز فایربال

بازگشت توپ بعد از وارد شدن به دروازه در این محصول طوری طراحی شده که ورزشکاران این رشته ورزشی حتی زمانی که به تنهایی مشغول تمرین با این میز هستند، بعد از اینکه توپ را وارد دروازه کردند به وسیله کانال هایی که از لوله ای پلاستیکی به داخل محفظه بازگشت توپ می آید ، به سادگی توپ را در اختیار بگیرند و دیگر نیازی به این نیست که به طرف مقابل میز بروند و توپ را بردارند

لازم به ذکر است که بازگشت توپ در میز های فایربال از امکانات قابل توجه آن هاست . و معمولا دارای ۴ محفظه بازگشت توپ هستند در مدل فایربال 2015 محل بازگشت توپ از هر سمت بصورت الاکلنگی و خیلی ساده مسیر توپ تغییر می کند و در مدل فایربال 2016 ، 2017, 2018 و2019 درون محفظه ها میله ای بصورت گلن گدن وجود دارد که با تغییر محل آن مسیر توپ نیز تغییر میکند.

چند مدل میز فایربال داریم؟

مدل دیگری از میز فایربال وجود دارد که به صورت سکه ای ساخته شده و تنها از یک سمت خروجی توپ وجود دارد، هرچند که در ظاهر این طور به نظر می آید که این میزها فقط برای کلوپ های ورزشی ساخته شده اند ولی بدلیل استحکام بالا، سنگینی بیشتر نسبت به سایر مدل ها و عدم لرزش هنگام بازی ، این نوع فایربال ها دارای مزیتی ویژه هستند و  حتی در مسابقات جهانی و رسمی نیز مورد استفاده قرار می گیرند و از نظر کیفیت بازی ، با میزهای دیگر تفاوتی ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا