زیر پا جلو مچی در فوتبال دستی را به طور کامل یاد بگیرید – pin shot

زیر-پا-جلو-مچی

این پست را برای دوستات هم بفرست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

زیر پا جلو مچی در فوتبال دستی یا pin shot به دو روش رول کردن با کف دست و بدون رول کردن و تنها با چرخش مچ دست شلیک می شود.

آموزش زیر پا جلو مچی یا پین شات در فوتبال دستی

آدمک شما قبل از حرکت، توپ را در زیر پا و زمین بازی گیر می اندازد، باید از محل قرار گیری کف پای آدمک روی توپ مطمئن شویم و تنظیم کنیم که کف پای بازیکن بالای آدمک و تقریبا در مرکز توپ قرار گرفته باشد. بطوری که وقتی شما به توپ فشار وارد می کنید توپ به عقب یا جلو نرود و از زیر پای آدمک شما فرار نکند. در این حالت شما آماده حرکت دادن و یا زدن ضربه هستید. در این نوع ضربات یا شوت ها بازیکن نبایستی از همان ابتدا به دنبال اجرای سریع ضربه باشد بلکه باید در صدد اجرای صحیح ضربه باشد.

 

مرحله بعد حرکت دادن زیر پا توپ است

به حدی توپ را جا به جا کنید که کف پای آدمک را خیلی خیلی کم و فقط به انداره ای که توپ حرکت کند از روی توپ فوتبال دستی بلند و توپ را به چب یا راست حرکت می دهید، لازم به ذکر است که برای تمامی این مراحل باید زمان بگذارید و سعی نکنید خیلی سریع از مرحله ای به مرحله بعد بروید.

 

زیر پا جلو مچی دست باز یا دست بسته

در این مرحله شما آمادگی لازم برای شوت کردن زیر پا جلو مچی را پیدا کرده اید، این ضربه را به دو صورت می توان زد.

1-در حالی کف دست ،‌دسته فوتبال دستی را گرفته و در حالت عادی خود قرار گرفته که اصطلاحا به این نوع شوت زیر پا مچی می گوییم.

2- در حالی به توپ ضربه می زنیم که از رول کف دست استفاده می کنیم؛ دقت این ضربه به دلیل اینکه آدمک به طور کامل پشت توپ قرار می گیرد بیشتر از زیر پا مچی است. و پین شات اصولی به این ترتیب نواخته می شود.

همین الان عضو خبرنامه کوتاراه شو

برای بدست آوردن جدید‌ترین اخبار و سمابقات و یه عالمه تخفیف خوب

مطالب مرتبط

فوتبال-دستی-به-انگلیسی
مجله کوتاراه

فوتبال دستی به انگلیسی

کلمه فوتبال دستی به انگلیسی table soccer به معنای فوتبال روی میز می باشد. فوتبال انگلیسی آنچه مسلم است فوتبال دستی قبل از سال 1920 تولید شده است، در آن سال ها فوتبال

فوتبال دستی شیشه ای
مجله کوتاراه

فوتبال دستی شیشه ای

به آن دسته از میزهای فوتبال دستی که در بدنه،کف زمین بازی و سایر قطعات آنها شیشه یا تلق های شیشه مانند، بکار رفته است فوتبال دستی شیشه ای می گوییم. میز های

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا