ضربه پشت آدمک مُرده در فوتبال دستی

این پست را برای دوستات هم بفرست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

این نوع ضربه هنگامی زده می شود که بازیکن مدافع یک مدل خاص از  دفاع را گرفته باشد. برای درک بهتر فن چپ کش را مثال می زنیم هر چند که ضربه پشت آدمک را می توان در شوت های دیگر  فوتبال دستی نیز استفاده کرد.

وقتی شما می خواهید شوت چپ کشی فوتبال دستی را به اجرا در بیاورید ، زمانی آدمک حریف شما میمیرد که میله 2 تایی او تا انتها به سمت شما آمده باشد.

همینطور که در تصویر مشاهده می کنید هنوز به اندازه یک توپ درون دروازه فضا هست ولی آدمک مدافع دیگر قادر به حرکت و پر کردن فضای خالی نمی باشد.

چگونکی زدن ضربه پشت آدمک مرده

 

زدن ضربه پشت آدمک نیاز به تمرینات خاص و صرف زمان دارد. برای تمرین این نوع ضربه ،شما باید میله مهاجم خود را به آخرین نقطه دروازه ببرید به طوری که میله 2 تایی حریف نتواند آن نقطه را پوشش دهد و به اصطلاح مرده شود. در این موقعیت شما نباید با قسمت بیرونی آدمک خود به توپ ضربه بزنید و می بایست با قسمت داخلی و یا حداقل با وسط آدمک خود ضربه ای مستقیم به توپ وارد کنید تا توپ شما از پشت آدمک مرده به درون دروازه برود. اینگونه ضربه را اصطلاحا گرد کردن توپ در فوتبال دستی نیز میگوییم.

 

گرد کردن ضربات و پنالتی فوتبال دستی

گرد کردن بیشتر در ضربات و شوت هایی چون راست کش ،چپ کش و زیر پا جلو استفاده می شود و زدن اینگونه ضربات برای بازیکنان تازه کار کمی دشوار است ، حتی بازیکنان خبره هم نمی توانند تمامی توپ های خود را پشت آدمک مرده فرود بیاورند و شاید تعدادی از توپ های آن ها با دیواره میز فوتبال دستی و یا آدمک مرده برخورد داشته باشد.

 

انواع دفاع آدمک مرده

دو نوع دفاع آدمک مرده داریم

  • وقتی بازیکن مدافع میله را تا انتها به سمت خود بکشد.
  • زمانی که بازیکن مدافع میله دوتایی فوتبال دستی را تا انتها از خود دور میکند.
  • در هردو مورد فوق پشت آدمک مرده به اندازه یک توپ خالی است.

یکی از نکاتی که در زدن این ضربه باید دقت کنید، سبک دفاع حریف شماست. اگر دیدید که با میله 2 تایی خود سعی دارد  نقطه آخر را پوشش دهد زدن این فن مناسب است. اما اگر با میله دروازه بان خود سعی در پر کردن آن نقطه را دارد ،زدن آن نقطه دیگر توصیه نمی شود چرا که در این صورت شما در حال ریسک بزرگی خواهید بود.

همین الان عضو خبرنامه کوتاراه شو

برای بدست آوردن جدید‌ترین اخبار و سمابقات و یه عالمه تخفیف خوب

مطالب مرتبط

فوتبال-دستی-به-انگلیسی
مجله کوتاراه

فوتبال دستی به انگلیسی

کلمه فوتبال دستی به انگلیسی table soccer به معنای فوتبال روی میز می باشد. فوتبال انگلیسی آنچه مسلم است فوتبال دستی قبل از سال 1920 تولید شده است، در آن سال ها فوتبال

فوتبال دستی شیشه ای
مجله کوتاراه

فوتبال دستی شیشه ای

به آن دسته از میزهای فوتبال دستی که در بدنه،کف زمین بازی و سایر قطعات آنها شیشه یا تلق های شیشه مانند، بکار رفته است فوتبال دستی شیشه ای می گوییم. میز های

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا