بازی فوتبال دستی را چگونه شروع کنیم؟

بازی فوتبال دستی

این پست را برای دوستات هم بفرست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

در کشور ما معمولا مردم وقتی پشت میز برای بازی فوتبال دستی قرار می گیرند و می خواهند شروع به بازی فوتبال دستی کنند. اولین کاری که انجام می دهند یکی از طرفین توپ فوتبال دستی را بر می دارد و آن را به وسط زمین پرتاب می کنند و یا اینکه توپ را ازسوراخ دیواره‌ی زمین همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید{برخی از میز ها این سوراخ روی دیواره تعبیه شده است}

توپ فوتبال دستی

 

با فشار و بی هدف به وسط میز پرتاب می کنند تا اینکه توب با برخورد به دیوار مقابل و بازگشت،به یک سمت بچرخد و حرکت کند بعد به صورت تصادفی یکی از طرفین مالکیت توپ را در اختیار بگیرد.

این یک روش معمول برای شروع بازی است که بازیکنان مبتدی یا کسانی که فقط به صورت تفریحی فوتبال دستی بازی می کنند ازآن استفاده می کنند. ما شما را با نحوه شروع بازی فوتبال دستی به صورت قانونی نیز آشنا می کنیم.

 

بازی

قوانین شروع بازی فوتبال دستی

بازیکنان کنار میز فوتبال دستی ایستاده و داور مسابقه با پرتاب سکه بازی را آغاز می کند و برنده قرعه توپ یا زمین را انتخاب می کند و اگر بازی بصورت خود داوری دنبال می شود یکی از طرفین می تواند قرعه کشی را انجام دهد. به جریان انداختن بازی توسط بازیکن صاحب توپ و با کاشتن توپ ،زیر پا یا کنار پای آدمک وسط میله پنج پایی انجام  می شود. نحوه کاشتن و به خدمت گرفتن توپ در برخی بازیکنان متفاوت می باشد و این موضوع ربطی به قوانین شروع ندارد چرا که قوانین شروع برای تمامی بازیکنان یکسان است.

 

چگونه بازی فوتبال دستی را شروع کنیم

انواع کاشتن توپ

1-بازیکن توپ را با دست کنار آدمک خود به صورت ثابت قرار می دهد.

2-بازیکن توپ را روی میله 5 پایی حریف می گذارد و رها می کند و با زیر پای عقب آدمک وسط ثابت می کند.

3-بازیکن از حفره ای که بالای دیواره میز فوتبال دستی است توپ را با فشار شصت دست خود به داخل میز و به سمت آدمک شروع کننده خود هدایت می کند.

بازی فوتبال دستی

 

شروع مجدد بازی

بعد از شروع بازی به طور یقین بازی در چندین مرحله متوقف می شود و مجددا آغاز می شود ،ما به چند مورد آن در ذیل اشاره می کنیم.

شروع مجدد بعد از رد و بدل شدن گل

بازیکنی که گل را دریافت می کند شروع کننده مجدد بازی است و می بایست با شرایط قانون شروع مجدد،بازی را به جریان در بیاورد.

شروع مجدد بعد از گرفتن تایم

بازیکن بعد از گرفتن تایم و پس از سپری شدن زمان استراحت می بایست ،با در نظر گرفتن قانون شروع مجدد ، بازی را به جریان اندازد.

شروع مجدد پس از پرتاب شدن توپ به بیرون میز

حتما با پرتاب شدن توپ به بیرون از میز فوتبال دستی مواجه شده اید ،افرادی که قانون بازی فوتبال دستی را نمی دانند توپ را به وسط میز پرتاب می کنند. شما باید قانون شروع مجدد بعد از پرتاب شدن توپ به بیرون میز فوتبال دستی آشنا شوید. چراکه وسط انداختن توپ از نظر قانونی صحیح نیست هر چند که در یک بازی تفریحی فوتبال دستی وسط انداختن توپ ایرادی ندارد.

 

همین الان عضو خبرنامه کوتاراه شو

برای بدست آوردن جدید‌ترین اخبار و سمابقات و یه عالمه تخفیف خوب

مطالب مرتبط

فوتبال-دستی-به-انگلیسی
مجله کوتاراه

فوتبال دستی به انگلیسی

کلمه فوتبال دستی به انگلیسی table soccer به معنای فوتبال روی میز می باشد. فوتبال انگلیسی آنچه مسلم است فوتبال دستی قبل از سال 1920 تولید شده است، در آن سال ها فوتبال

فوتبال دستی شیشه ای
مجله کوتاراه

فوتبال دستی شیشه ای

به آن دسته از میزهای فوتبال دستی که در بدنه،کف زمین بازی و سایر قطعات آنها شیشه یا تلق های شیشه مانند، بکار رفته است فوتبال دستی شیشه ای می گوییم. میز های

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا