وضعیت قرار گیری پاها در فوتبال دستی

قرار گیری پاها در فوتبال دستی

این پست را برای دوستات هم بفرست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

چگونه پشت میز فوتبال دستی باستیم ؟

اگر شما روش صحیح ایستادن پشت میز فوتبال دستی را بدانید قطعا روی بهتر شدن بازی شما تاثیر زیادی خواهد داشت. قرار گیری پاها در فوتبال دستی و نحوه ایستادن صحیح به ما کمک می کند که هنگام زدن ضربه ،انجام دفاع و حتی در مواقع جا به جایی بهترین عملکرد را داشته باشیم.

شما اگر در وضعیت مناسبی پشت میز فوتبال دستی قرار گرفته باشید عضلات شما این امکان را پیدا می کنند که آزادانه حرکت کنند و برای انتقال نیرو به میله ها از عضلات دیگر بدن مانند عضلات پا کمک بگیرند ،در نتیجه هم ضربات شما قوی تر و سریع تر می شوند و هم اینکه خستگی دیر تر به سراغ عضلات دست شما می آید چرا که برای اعمال نیرو از عضلات دیگر نیز کمک گرفته اید و این امر استقامت بازی شما را نیز افزایش خواهد داد.

در مسیر میله ها قرار نگیرید!

مورد دیگری که حائز اهمیت است دامنه حرکتی میله هاست که در مسیر میله ها قرار نگیرید. بازیکن فوتبال دستی باید طوری بایستد که در مسیر باز شدن میله ها نباشد ،یعنی اگر در جریان بازی به طور ناگهانی خواست میله را به سمت خود بکشد ،دسته فوتبال دستی با بدن خودش برخورد نکند..

برای اینکه دست و آرنج شما بتواند آزادانه حرکت کند و با بدن خودتان برخورد نداشته باشد باید وضعیت قرار گیری پاها در فوتبال دستی را بیاموزید. مهم‌تر اینکه وقتی میله ها را به سمت خودتان می کشید نباید با شکم و ناحیه لگن شما برخورد داشته باشند، باید کمی با زاویه و مورب پشت میز باستید به طوری که پای چپ شما نزدیک میز باشد و پای راست و بدن خود را کمی دورتر از میز و به صورت مورب بگذارید .

باید گفت که یکی از دلایل قرار گیری در چنین وضعیتی کوتاه بودن میله هایی که با دست چپ گرفته می شوند نسبت به میله هایی است که با دست راست گرفته می شوند.

قرار گیری پاها در فوتبال دستی

چرا وضعیت قرارگیری پاها مهم است؟

در این حالت است که هر دو دست شما می توانند در موضع خود به راحتی به عقب و جلو حرکت کنند و با میله بازی کنند. قرار گیری  در چنین وضعیت مناسبی مزیت های دیگری نیز دارد از جمله ؛

-نزدیکی سر و به تبع آن دید بهتر شما به محوطه میز فوتبال دستی.

-فشار کمتری روی عضلات مربع کمری است ، در نتیجه به خستگی دیرتر بازیکن می انجامد.

قرار گیری پاها

نحوه قرار گیری پاها در فوتبال دستی

همانطور که میبیند هر دو شانه بازیکنان رو به روی هم نیستند و پای راستشان نیز دور تر از میز است.

ما برای شما زاویه ای خاص و یا فاصله ای دقیق تعیین نمی کنیم چرا که کمی تفاوت از بازیکنی به بازیکن دیگر وجود دارد و همچنین عامل قد نیز میتواند در نحوه ایستادن تاثیر بگذارد مهم این است که اصول آن رعایت شود.

البته موارد نادری نیز وجود دارد و در آن بازیکنان فوتبال دستی در وضعیتی قرار میگیرند که هر دو پای آنها در یک خط قرار میگیرد اما بخاطر اینکه در اصول اصلی ایستادن شما پشت میز  خللی ایجاد نشود در اینجا از ذکر آن خودداری میکنیم .

 

فوتبال دستی

 

بازیکنان خبره بدون اینکه به این مسئله فکر کنند به طور خود کار در وضعیت صحیح می ایستند. شما هم میتوانید پس از مدتی تمرین به وضعیت مناسب ایستادن دست پیدا کنید البته به شرط اینکه تمرینات شما اصولی و زیر نظر اساتید این رشته ورزشی باشد.

همین الان عضو خبرنامه کوتاراه شو

برای بدست آوردن جدید‌ترین اخبار و سمابقات و یه عالمه تخفیف خوب

مطالب مرتبط

فوتبال-دستی-به-انگلیسی
مجله کوتاراه

فوتبال دستی به انگلیسی

کلمه فوتبال دستی به انگلیسی table soccer به معنای فوتبال روی میز می باشد. فوتبال انگلیسی آنچه مسلم است فوتبال دستی قبل از سال 1920 تولید شده است، در آن سال ها فوتبال

فوتبال دستی شیشه ای
مجله کوتاراه

فوتبال دستی شیشه ای

به آن دسته از میزهای فوتبال دستی که در بدنه،کف زمین بازی و سایر قطعات آنها شیشه یا تلق های شیشه مانند، بکار رفته است فوتبال دستی شیشه ای می گوییم. میز های

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا